Obsah

Nebyla to jednoduchá olympijská soutěž, ale spíše podnik, který zůstane v historii. Adbellatif Baka, alžírský běžec narozený v roce 1994, získal v Riu de Janeiro paralympijské zlato s časem 3'48 "29 a prolomil 3'50" 00, kterým Američan Matthew Centrowitz zvítězil na nejvyšším stupni pódia v srpnu ve finále.

Baka běhající v kategorii T13 , sportovci se sníženým zrakem, také nastavili nový paralympijský světový rekord na 1500 metrů. Na olympijských hrách věnovaných tělesně zdatným zvítězil Centrowitz s vyšším časem, který byl také považován za nejpomalejší v historii her od doby Beccaliho v Los Angeles v roce 1932.

Olympijského zlatého sportovce navíc neporazila jen Baka, ale také první tři paralympijští sportovci, kteří dorazili do cíle, etiopský stříbrný Tamiru Demisse (3'48 ″ 49), bronz z Keni Henry Kirwa (3'49 ″ 59) a další alžírský Fouad Baka (3'49 ″ 84), bratr vítěze.

CO BĚŽÍ, BAKA ABDELLATIF #RioRecords !! Gratulujeme Alžírsku! #Gold # Rio2021 #Athletics #Paralympics https://t.co/rRxzyDQHpv

- World Para Athletics (@ParaAthletics) 11. září 2021

Stručně řečeno, vítězství, které zapsalo nesmazatelnou stránku v historii sportu!

Dominella Trunfio

Populární Příspěvky

Serengeti nesmí zemřít: zachraňme les Mau (FOTO A PETICE)

Serengeti je nádherný národní park nacházející se v Tanzanii v neomezené pláni (prohlášené za místo světového dědictví UNESCO), kde ve svém prostředí volně žijí zvířata jako sloni, zebry, žirafy, lvi atd. Nyní jsou tato zvířata ohrožena kvůli keňské vládě, která je v pořádku kvůli divokému odlesňování 17 000 hektarů v lese Mau, aby se vytvořil prostor pro urbanizaci…