Obsah

Itálie je královnou světového biatlonu. Dorothea Wierer a Dominik Windisch zvítězili na nejvyšším stupni pódia a v hromadném startu získali naši zemi dvojnásobné zlato.

Dva historické triumfy dorazily současně po 22letém půstu, kdy Itálie nezískala zlatou medaili na mistrovství světa v biatlonu od roku 1997. Za jediný den dorazily dva. Památný počin, který během mistrovství světa ve Švédsku předvedla Dorothea Wiererová, která získala svůj první světový titul, a Dominik Windisch.

V dubnu byly tance včera Wierer, který vyhrál první zlatou medaili žen pro Itálii. Před ní byl Wilfried Pallhuber na nejvyšším stupni pódia v roce 1997, když ve sprintu triumfoval. Skutečné mistrovské dílo, kterého dosáhla naše sportovkyně, zpět z indispozice, která ji donutila vzdát se ženské štafety.

28letý původem z Brunica našel v prvních třech polygonech třikrát nulu a dorazil jako první do cíle.

"Jsem velmi rád, že mohu vyhrát svůj první světový titul, a to také proto, že obvykle velké události nejsou mojí silnou stránkou." Toto zlato možná přijde i proto, že jsem neměl žádné žaludeční zácpy, které mi bránily ve startu v štafetě, je mi děvčat velmi líto, protože jsme si mohli počínat opravdu dobře a věnuji jim tuto medaili, protože si to také zaslouží “ Řekla Dorothea po historickém vítězství.

O několik hodin později nás Dominik Windisch přiměl snít, naprosto nepředvídatelnou medaili . Vzhledem k tomu, že Windisch, který si nebyl jistý účastí na hromadném startu před mistrovstvím světa, musel sbírat další cenné body, aby se dostal do první třicítky. Jihotyrolský sportovec se ukázal na čtvrtém a posledním polygonu na jedenácté pozici. Získání zlaté medaile byl zázrak, nezapomenutelný výkon.

29letý mladík se ve světovém poháru nikdy nedostal na stupně vítězů, ale ve Švédsku porazil Francouze Antoniho Guigonnata a Rakušana Juliana Eberharda, respektive stříbrných a bronzových medailistů.

"Příští rok se nemůžu dočkat, až budu soutěžit na mistrovství světa, protože budou v Anterselvě a jednou v kariéře sportovce se stane, že budu moci soutěžit doma, pro nás je to jako mini olympiáda," byla jeho slova po vítězství.