Itálie karate září na mistrovství světa 2021 v Madridu a získala 7 medailí: jednu zlatou, jednu stříbrnou a pět bronzových. Obrovský krok vpřed, když jsme šli z 15. místa v předchozím vydání na 5. místo.

Důležité výsledky také proto, že umožnily Itálii udělat krok vpřed v kvalifikačním procesu směrem k olympijským hrám v Tokiu 2020.

Jejich

Zlato v -60 kg získal Angelo Crescenzo, který jen pár vteřin od konce porazil japonské Naoto Sago nádherným ipponem. Při svém individuálním debutu získal ve španělském WiZink Center titul mistra světa. 25letý muž z Kampánie je také prvním Italem v historii, který byl korunován na mistra světa do -60 kg.

Boj na poslední chvíli, když Crescenzo doslova vytrhl Japoncům z rukou zlato s 5 sekundami, s technikou nohou, která mu umožnila zvrátit výsledek.

"Stále se mi to nezdá skutečné, je to splněný sen." Fotbal? Bylo to instinktivní, jasnost byla klíčem k celé mé cestě mistrovství, “říká po závodě.

Stříbro

Stříbrnou medaili v kategorii -75 kg získal Luigi Busà, veterán ve svém šestém světovém finále: již dvakrát mistr světa ho porazil íránský Bahman Asgari Ghonchen 1: 0:

"Vítězství jsem měl na dosah, ale gratuluji svému oponentovi." Zisk mého třetího titulu by pro mě jako protagonistu byl vyvrcholením mistrovství světa, ale stejně jsem šťastný. Mířím na hry a vím, že to zvládnu. “

Bronzové medaile

Bylo jich 5. První vyhrál Viviana Bottaro, která zopakovala výsledek Linzu 2021 a dominovala ve finále Alexandra Feracci 5-0. Druhý Mattia Busato, který zvítězil nad Německou Iljou Smorgunerovou 4: 1, poté, co proti němu zvítězilo evropské finále

Další bronz pro dva týmy kata, tým kumite a Alice Cavrioli v para-karate. Tým složený z Nella Maestriho s Lucou Marescou, Michele Martinou, Simone Marinovou, Rabií Jendoubim, Ahmedem El Sharabym a Andreou Minardi, překonal Senegal 3 zápasy za 0 a získal historický bronz vzhledem k Itálii, která chyběla na stupních vítězů z recenze Monterrey 2004.

Slzy a potlesk také pro Saru Battagliovou, která vítá soutěže bronzovým vítězstvím, společně s Michelou Pezzetti a Terryanou D'Onofriovou, která zvítězila nad Srbskem 5: 0:

Bronz také pro Alessandro Iodice, Giuseppe Panagia a Gianluca Gallo díky skvělému výkonu proti Malajsii, porazil 5-0:

„Jsme stále více jednotní a to bylo vidět na podložce, šplhali jsme s velkým vědomím a soustředěním, takže jsme spokojeni s výkonem, který dobyl celou budovu“.

Alice Cavrioli získala pátý a poslední bronz v kategorii invalidních vozíků para-karate a předstihla ukrajinský Knarik Airapetian se skóre 43,2:

"Jsem opravdu velmi hrdý, spokojený a nadšený." Je to důležitá medaile a ujišťuji vás, že bude první z mnoha, “ slibuje.

Velmi bohatá kořist pro Itálii, která je veřejnosti málo známá, ale která nás nadchla!