Obsah

Italský mistr světa. Nepamatujeme si vítězství na mistrovství světa 2006. Před dvěma dny získal psychiatrický fotbalový tým světový titul. Velmi důležité vítězství.

Necelý měsíc před mistrovstvím světa v Rusku v roce 2021, na kterém bude seniorský národní tým mezi slavnými absenty, porazil tým složený z psychiatrických pacientů své soupeře a vyhrál světový pohár snů.

Soutěže, která se konala v Římě, se zúčastnilo 10 národních týmů a 150 účastníků propagujících fotbal jako nástroj psychiatrické rehabilitace.

L ' Itálie bojovala o 17 4 Chile a bez větších obtíží zvítězila ve finále světového poháru snů. Dříve Azzurri porazili Francii, Peru, Uruguay, Maďarsko a Ukrajinu.

Mnoho příznivců na tribunách pro oba týmy. Úspěch má především sociální hodnotu, protože k němu došlo právě u příležitosti 40. výročí zákona Basaglia, kterým byly azyly zrušeny.

Arco Tardelli v doprovodu Santo Rulla, promotéra a duše soutěže, a Sinisa Mihajlovic předali světovému poháru snů náš národní tým. Mattia Armanni také získal titul nejlepšího střelce turnaje.

Peru zvítězilo ve finále na třetím a čtvrtém místě a bylo také odměněno za sportovní chování během turnaje. Příští ročník turnaje se bude konat v Peru v roce 2020.

"Ve slavnostní atmosféře, která doprovázela závěrečný hvizd rozhodčího v Palatiziano v Římě." Všichni sportovci se shromáždili uprostřed hřiště, navzájem si gratulovali a oslavili tyto čtyři dny sportu a integrace, “ uvádí oficiální web.

Italský národní tým také v minulém ročníku mistrovství světa, v roce 2021 v Japonsku, dosáhl vynikajícího výsledku, když vyšplhal na třetí stupínek vítězů. Ale nejen fotbalová společnost přiměla lidi mluvit o sobě. Jejich příběh vypráví dokumentární film „Crazy for Football“, který v roce 2021 získal cenu Davida di Donatella za nejlepší dokument.

Fotbal, který má rozhodně jinou hodnotu než ten vznešený, na který jsme zvyklí.