Obsah

Existují příběhy, které se dotýkají srdce a znovu dokazují, jak jsou zvláštní psi.

Dion Leonard je sportovec, který běží ve 4Desert Race , extrémním a vyčerpávajícím maratonu složeném z více než 250 kilometrů; Gobi je malý toulavý lískový oříšek, kterého maratonský běžec náhodou potká v pohoří Tian Shah.

Láska na první pohled , alespoň pro psa, který se rozhodne „adoptovat“ svého nového přítele, nikdy ho opouštět sám po celou dobu cesty.

Po dlouhých pět dní Dion a Gobi spolu běhali, dělali si práci, vodu, jídlo a dokonce i prostor na spaní, udržovali společnost a podporovali se.

Sportovec by od toulavého psa nikdy nečekal tolik náklonnosti .

"Byl jsem tam závodit, chtěl jsem za každou cenu ten závod vyhrát." Musel jsem překonat řeky, drsné cesty, ale nikdy mě nenapadlo opustit Gobi. Byly nějaké těžké časy, ale musel jsem ji vzít s sebou, protože jsme mezi sebou teď měli velmi silné pouto, “řekl Dion BBC.

"Během pátého soutěžního dne byla Gobi nemocná únavou a úplavem, takže jsem ji nechal lékařům a dál běžel sám," dodal.

Když Dion konečně překročil cílovou čáru, pes tam čekal, až obdrží jeho medaili. Sportovec, který byl poháněn tolika odhodláním, se rozhodl adoptovat Gobiho, protože si ho mezi všemi konkurenty v závodě vybrala tím, že čelila skutečně neuvěřitelné cestě.

Aby se vyrovnal s drahými účty za lékařskou péči a dostal Gobi z Číny do Skotska, sportovec dokonce zahájil crowdfunding a jeho cíl 5 000 $ byl dokonce překonán.

Gobiho nový domov bude nyní ve skotském Edinburghu, zjevně vedle jeho pečlivě vybraného přítele.