Obsah

Zlato, stříbro, bronz. Tři medaile. Motýli rytmické gymnastiky dostávají Itálii na vrchol světa díky mimořádným úspěchům posledních dnů, u příležitosti mistrovství světa v Sofii. Tři výjimečná vítězství, která umožnila národnímu týmu dobýt také olympijské hry v Tokiu 2020. Jejich úspěch však prošel téměř bez povšimnutí.

Ve fotbalové rvačce se vrátil po přestávce kvůli národnímu týmu a dominovali mu vznešená jména, Alessia, Martina, Anna, Letizia. Zdá se, že Agnese a Martina většině neříkají nic.

Ale jejich sportovní úspěchy jsou mimořádné. V Sofii si u příležitosti světového poháru naše tygří motýli nabrali nehty a očarovali svět.

Stříbro

První medaile dorazila v sobotu, kdy letci sportovní skupiny italského letectva Alessia Maurelli a Martina Centofanti, členové týmu Rio de Janeiro, s Annou Bastou (Polisportiva Pontevecchio Bologna), Letiziou Cicconcelli (Faber Gymnastics Fabriano), Agnese Duranti ( Polisportiva La Fenice Spoleto) a Martina Santandrea (Estense Putinati Ferrara) zvítězily na druhém stupni vítězů díky dvěma téměř bezchybným cvikům s celkovým skóre 44 825. Pouze Rusko je lepší než oni. Na třetím místě skončilo Bulharsko.

Tým Národní rytmické gymnastiky poté získal světovou zlatou medaili ve smíšeném cvičení se 3 míčky a 2 lany namontovanými na remixu „Eye of the tiger“.

Skvělý výkon, který jim umožnil vylézt na nejvyšší stupeň pódia se skóre 22 550.

Třetí místo ve finále s 5 kruhy, specialita, ve které se modrá představila jako mistři světa a Evropy. Na notách Čajkovského Labutího jezera skončily trénované dívky Emanuela Maccaraniová s 22 800 na třetím stupni za Japonskem a Bulharskem.

Elegantní jako motýli, impulzivní jako tygři … Gratulujeme!