Obsah

Platidlo zahájila AGEA na začátku července, vztahující se k extra panenského olivového oleje , se zvýší poměrně málo kontroverze mezi italských pěstitelů oliv.

Agea, Agentura pro výplaty v zemědělství, je veřejný orgán, který se mimo jiné zabývá přidělováním části přebytku zemědělské výroby chudým prostřednictvím veřejných nabídkových řízení, která obvykle zvýhodňují i ​​samotné výrobce, jinak jsou nuceni ztrácet neprodané zboží.

Dne 3. července proto Agea zveřejnila výzvu k podávání nabídek, která státu umožnila nákup extra panenského olivového oleje od aukční základny 3,2 eur za litr .

Italští pěstitelé a mlynáři oliv tvrdě kritizovali pravidla výběrového řízení, definovaného jako skandální aukce směrem dolů , která penalizuje italský sektor.

Oznámení o nabídkovém řízení ve skutečnosti kromě stanovení ceny a požadavku na sledovatelnost nedefinuje původ produktu .

Jelikož italský extra panenský olivový olej má obvykle cenu za litr nejméně 5 eur (cena daná náklady na nákup a plnění do lahví), je podle pěstitelů oliv nemožné, aby se zakoupený olej vyráběl z italských oliv.

Italský výrobce ropy stěžují významného poklesu tržeb, a to výběrové řízení by poskytne úlevu pro sektor.
Naproti tomu stáčírna ropy z jiných evropských zemí nebo smíšená s mimoevropskou ropou bude oceněna nyní dokončenou nabídkou.

Podobnou výzvou k podávání nabídek byli italští výrobci v obtížích de facto odříznuti a odměňováni stáčírny, kteří místo toho zaznamenali nárůst obratu během uzavírání.

Chudí budou navíc nuceni konzumovat nekvalitní ropu, za kterou by stát nešetřil o nic víc, než by měl, kdyby se obrátil k velkému maloobchodu.

Opatření pro nejchudší osoby by měla sloužit na pomoc občanům v obtížích i nejchudším odvětvím.

Mezi červnem a červencem tohoto roku zveřejnila Agea rovněž výzvy k podávání nabídek na další potravinářské výrobky, včetně „Parmigiano Reggiano DOP“, „Grana Padano DOP“ a „CHOP šunka“, což jsou všechny výhradně italské dodavatelské řetězce.

Pěstitelé oliv a mlynáři se ptají, proč nebyl učiněn podobný zákaz pro extra panenský olivový olej, který připouští pouze DOP, IGP nebo v každém případě výrobky národního původu, aby mohl konkrétně pomoci italským výrobcům.

Zdroje odkazů: Teatro Naturale / AGEA

Populární Příspěvky