Obsah

Na zimní paralympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu získali tři medaile. Italští sportovci šli nad očekávání. Cílem modrého týmu bylo ve skutečnosti překonat skromnou kořist v Soči 2021, kdy nebyla získána žádná medaile.

V prvních dvou soutěžních dnech se představila dvojice Bertagnolli-Casal . Nejprve získali bronzovou medaili ve sjezdu v kategorii „zrakově postižených“, za slovenským duem tvořeným Jacubem Krakem a Branislavem Brozmanem a Kanaďany Macem Marcouxem a Jackem Leitchem. Pak přišlo stříbro v Super G.

Dva z Trentina zastavili čas na 1: 26,29, jen 18 centů za vítězi závodu, Krakem a Brozmanem (1: 26,11). Na třetím místě byli Haraus a Hudik (1: 26,66).

"Ve druhé části jsme se dobře rozlyželi a roztavili jsme se a jsme opravdu šťastní." Žádná lítost nad téměř zlatem, neudělali jsme žádné chyby a vydali jsme maximum tím, že jsme porazili páry důležitou hromadou, “řekl na konci závodu Bertagnolli.

Veškerá pozornost byla zaměřena na slepého Bertagnolliho , který v pouhých 19 letech již získal zlato na posledních mistrovstvích světa, stříbro v obři a bronz v superobři.

Dvě medaile ze dvou na své první zimní paralympiádě: po včerejším bronzu je stříbrný v #SuperG pro dvojici zrakově postižených # Bertagnolli- # Casal. Pojďme se podívat na jejich sestup a oslavy ????? # PyeongChang2021 #Paralympics pic.twitter.com/fwusxJvH8w

- RaiSport (@RaiSport) 11. března 2021

Třetí medaile místo toho je dílem Manuela Pozzerleho , který získal stříbro v snowboard crossu pro sportovce s postižením horních končetin. Na prvním místě byl Australan Simon Patmore.

Fotografie

Dobré zprávy také z para ledního hokeje . Při čtvrté paralympijské účasti se Itálie umístila mezi čtyřmi nejlepšími mocnostmi na světě. Po vítězství v úvodním zápase s Norskem v přestřelkách získal Planker a jeho spoluhráči v posledních dnech další vítězství tím, že porazili Švédsko 2: 0.

"Je to velká radost z celého hnutí." Začali jsme v roce 2005 a paralympiádu v Turíně jsme dělali následující rok, když jsme se právě narodili. Dnes jsme dosáhli cíle dosaženého díky všem, kteří prošli tímto národním týmem - vysvětluje modrý trenér Massimo Da Rin - Mnozí nám fandili: za těchto dvanáct let jsme hodně vyrostli. Věděli jsme, že Švédsko má dobrého brankáře a že se zachránilo proti Kanadě, ale neobtěžovali nás, přestože odehráli skvělý zápas. V těchto okamžicích se počítá jen jedna věc: výsledek “.

Nyní se čeká na čtvrtek, kdy italský národní tým vyzve vítěze mezi USA a Jižní Koreou.

"Kus historie už byl napsán, nyní musíme pokračovat." Konečně jsme se dostali do semifinále, tak nás sledujte, “zní slova Gigi Rosy.