Obsah

Čtrnáct let a talent nazbyt. Benedetta Pilato získala zlatou medaili na mistrovství Evropy v krátkém běhu na 50 m prsa, čímž překonala nový světový rekord a také italský. Sportovec zaplaval na 29 ”32, druhé místo obsadila další modrá Martina Carraro 29” 60, zatímco bronz Irka Mona Mc Sharry.

Loni v červenci získala Benedetta Pilato stříbrnou medaili na mistrovství světa v Koreji, nyní porazila všechny v Glasgow a zlepšila se o 9 centů.
Narodila se v Tarantu v roce 2005 a byla v tanku od svých pouhých dvou let. Navštěvuje druhý ročník Liceo Scientifico a střídavě studuje a sportuje, přiznává, že nemá rád sociální média nebo snad nemá čas je příliš používat.

To Benedetty Pilato je sedmé v historii a jako precocity porazila také superšampionku Federicu Pellegriniovou. Na konci závodu modré dítě komentovalo:

"Jsem tak šťastný. Toto je moje první zlatá medaile a brečel jsem, abych konečně dosáhl nejvyššího stupně pódia. “

A to nevyvrací určitou úzkost z výkonu:

"Bylo mnoho očekávání, a to trochu psychologicky zaváži." Nyní se pokusím pobavit více a žít to klidněji “.

V ostatních soutěžích se Azzurri osvědčili: bronz na 400 poloh od Ilarie Cusinato a na 400 volným způsobem Gabriele Detti. Třetí krok na stupních vítězů také pro Fabia Scozzoliho na 50 prsou mužů a na štafetě 4 × 50 sl Federica Bocchii, Marca Orsiho, Giovanniho Izza a Alessandra Miressiho, překonaného pouze Ruskem a Polskem.