Obsah

Italská cyklistika triumfuje v Belgii. Na Tour Flanders Alberto Bettiol a Marta Bastianelli dobývají zlato a evropský cyklistický šampionát.

Včera byl pro italskou cyklistiku historický den, který dvakrát zvítězil díky jízdám Bettiola a Bastianelliho.

Alberto Bettiol. Ve věku 25 let získal 11. italské vítězství na Giro delle Fiande, ale je to jeho první vítězství v soutěži profesionálů. A vyhrál sám, porazil své protivníky a po 12 letech půstu dal Itálii zlato.

Postavil své mistrovské dílo na Starém Kwaremontu útokem, který proletěl vedoucí skupinu a dokončil výkon na Paterbergu a v závěrečných 12 km, kde bránil zuby, 15-20 sekund vytrhl pronásledovatelům. Na druhém místě byl dánský Asgreen, norský Kristoff na třetím.

„Nemůžu tomu uvěřit, když jsem chytil první profesionální úspěch v tomto závodě … neexistují žádná slova, která by popisovala radost!“ Řekl Bettiol bezprostředně po překročení cílové čáry.

Zobrazit tento příspěvek na Instagramu

Nebuď mě, nebuď nás! Nebuď mě, nebuď nás! Toto vítězství je věnováno mé druhé rodině @ ef.educationfirst.procycling Všichni lidé, kteří tvrdě pracují za scénou, doufám, že jim to vrátíme! V tuto chvíli si užívám svůj nejlepší okamžik své kariéry! DĚKUJÍ DÍKY DÍKUJÍ #AB

Příspěvek sdílený Albertem Bettiolem (@ Albertbertettio) 8. dubna 2021 ve 12:11 PDT

Marta Bastianelli, úřadující evropská šampiónka, nám uděluje další zlatou medaili tím, že vyhrála ženskou Tour Flanders. Závod vyřešil tříčlenný sprint poté, co ve finálovém závodě změnili rozdíl italský, nizozemský Annemiek Van Vleuten a dánský Uttrup Ludwig.

Rozhodující útok zahájili Holanďané na Paterberg, desátou a poslední zeď kurzu. Ale Bastianelli a Ludwig se nenechali zastrašit. Bastianelli tak dobyl druhý úspěch italského sportovce ve Flandrech. Před ní jediná Elisa Longo Borghini.

"Nemohl jsem se pokazit - vysvětluje Marta - moje sezóna začala dobře a chtěl jsem zůstat dva týdny v Belgii, abych se připravil na tuto akci, takže chci poděkovat své rodině, která sdílí oběti, které přináším." Bjarne Riis mě dokonale vedl od vlajkové lodi: zaútočili jsme na Kwaremont nejprve Sofii a pak mě, chtěli jsme odvést malou skupinu a uspěli jsme. Na Paterbergu jsem zůstal pasivní, protože jsem věděl, že můžu zahrát své karty ve sprintu, a tak to bylo “.

Dvojité zlato, které naplňuje Federaci hrdostí. To jsou slova prezidenta Renata Di Rocca:

"Jaký fantastický den pro cyklistiku a italský sport!" Úspěchy Marty Bastianelli a Alberta Bettiola, kterým patří moje komplimenty, potvrzují, že italská cyklistika je vždy schopna vzbudit emoce. Marta je potvrzena jako jedna z nejsilnějších sportovkyň na mezinárodní scéně, schopná postavit hrůzostrašné a velmi silné Holanďany do problémů, vždy a v jakémkoli terénu. Dnes šprintovala na mistra světa Van Vleutena poté, co loni porazila Vosovou v Glasgow na mistrovství Evropy. Pokud jde o Bettiol, věřím, že pro cyklisty nemůže existovat lepší sen, než vyhrát první profesionální závod v klasickém monumentu, jako je Flanders. Jsem si jist, že v budoucnu nám Alberto bude schopen poskytnout další velká uspokojení “.